Integracja PrestaShop – Baselinker. Jak zaimportować produkty z magazynu Baselinker?

Integracja PrestaShop – Baselinker to temat, który z pewnością może zainteresować każdego, kto ma sklep oparty o PrestaShop i prowadzi sprzedaż na serwisach marketplace, takich jak Allegro, eBay, czy Amazon. Zresztą zewnętrzne integracje to jedna z rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę tworząc sklep internetowy.

Istnieje gotowy moduł służący do integracji sklepu PrestaShop z Baselinkerem, który obejmuje funkcjonalności takie jak:

  • pobieranie zamówień z PrestaShop do panelu Baselinker
  • wystawienie produktów (PrestaShop jako zewnętrzny magazyn)
  • przekazywanie zamówień z marketplace do sklepu internetowego
  • synchronizacja cen i stanów magazynowych między sklepem i serwisami marketplace
  • przekazywanie numerów nadania oraz statusów zamówienia z Baselinkera do sklepu
  • aktualizacja produktów na aukcjach zgodnie z informacjami w magazynie sklepu

Co jednak, jeżeli masz już stworzony magazyn na Baselinker i chciałbyś “zatowarować” sklep oparty o PrestaShop? Tu już mogą pojawić się lekkie problemy. Oczywiście istnieje możliwość wyeksportowania pliku CSV i ręczny import do sklepu, ale takie rozwiązanie ma szereg minusów. Przede wszystkim jest to rozwiązanie manualne, czyli musisz poświęcić swój czas na przygotowanie eksportu, uruchomienie go, a następnie zaimportowanie produktów do sklepu. Co więcej musisz zadbać, by plik eksportu był zgodny z modułem, którego używasz do importu produktów.

Jak zautomatyzować import produktów z magazynu Baselinker do sklepu PrestaShop?

Z pomocą przychodzi API Baselinkera. Dzięki niemu możemy uzyskać dostęp do pełnego magazynu produktów wraz z ich szczegółami takimi jak opisy, czy też galerie zdjęć.

Wraz z naszym zespołem opracowaliśmy więc moduł do PrestaShop 1.7, który odpowiada zarówno za pobranie produktów z magazynu Baselinkera i inicjalne “zatowarowanie” sklepu, ale również cykliczną synchronizację danych o produktach, z uwzględnieniem nie tylko cen i stanów magazynowych, ale nawet zdjęć i opisów produktów.

Czego będziesz potrzebować, by skorzystać z modułu?

  • klucz API do Baselinkera (sprawdź jak go wygenerować tutaj)
  • ID magazynu Baselinker

Pytania i odpowiedzi

Co zawiera moduł Waszego autorstwa?

Integracja Prestashop – Baselinker, którą przygotowaliśmy, umożliwia zatowarowanie oraz późniejszą synchronizację sklepu PrestaShop produktami z istniejącego magazynu Baselinkera

Ile trwa proces synchronizacji lub importu produktów?

Import ok. 8000 produktów ze zdjęciami może potrwać nawet w okolicach 10 godzin. Jednakże jeśli synchronizacja dotyczy tylko “danych tekstowych” (opisy, stany magazynowe, cechy produktu), to proces ten dla podobnej liczby produktów powinien zająć już tylko kilkanaście minut.

Jak często dane o produktach są synchronizowane?

Dane są synchronizowane cyklicznie co godzinę.

Czy moduł tylko synchronizuje dane, czy również da radę z inicjalnym importem danych?

Nasz moduł wykonuje wszystkie operacje na produktach. Dodawanie nowych, edycja istniejących, a także – jeśli produkt zostanie usunięty z Baselinker – usuwanie produktów są obsługiwane przez nasz Integrator.

Czy integrator obsługuje również produkty z wariantami?

Integrator na ten moment NIE obsługuje wariantów. Zaimplementowanie takiej funkcjonalności jest możliwe, ale ze względu na strukturę danych na Baselinker najczęściej wymagać będzie indywidualnej konfiguracji mapera.

Czy są jakieś wymagania odnośnie cyklicznego importu?

Magazyny mogą obsługiwać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy produktów. Nasza aplikacja korzysta z własnego rozwiązania typu CRON oraz asynchroniczności rozłożenia w czasie importu produktów i synchronizację ich w mniejszych paczkach. Dzięki temu, że wszystko odbywa się za pośrednictwem naszej infrastruktury – Twój serwer nie musi spełniać żadnych dodatkowych wymagań!

Co to jest CRON?

Cron jest opartym na czasie programem do harmonogramowania zadań na serwerze. Dzięki temu można zaplanować harmonogram wykonywanych operacji

Jak otrzymać klucz API Baselinker?

Aby wygenerować klucz API, po zalogowaniu się do Baselinkera, wybierz ‘Moje konto’, a następnie zakładkę API (https://baselinker.com/pl-PL/pomoc/wiedza/api/)

Dla kogo jest ten moduł?

Moduł został stworzony dla osób, które mają (lub chcą zbudować) sklep oparty o PrestaShop oraz chcą traktować Baselinker jako “centrum dowodzenia” i cyklicznie aktualizować dane o produktach z uwzględnieniem wszystkich operacji (dodawanie nowych, aktualizacja istniejących oraz usuwanie tych, których już nie ma w magazynie Baselinker.

Jak mogę skorzystać z modułu?

Moduł można zakupić w naszym sklepie: Integrator Baselinker – PrestaShop. Po zakupie otrzymasz moduł do PrestaShop, który rozszerza możliwości istniejących WebServices oraz klucz API przypisany dla Twojej domeny. Oczywiście będziemy wspierać Cię na każdym etapie współpracy.

Był pomocny?

Cieszymy się, że ten artykuł okazał się pomocny.

Mogą Ci się spodobać

Inne w tej kategorii