Porównywarki

Integracja PrestaShop – Baselinker. Jak zaimportować produkty z magazynu Baselinker?

Integracja PrestaShop – Baselinker to temat, który z pewnością może zainteresować każdego, kto ma sklep oparty o PrestaShop i prowadzi sprzedaż na serwisach marketplace, takich jak Allegro, eBay, czy Amazon. Zresztą zewnętrzne integracje to jedna z rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę tworząc sklep internetowy.

Istnieje gotowy moduł służący do integracji sklepu PrestaShop z Baselinkerem, który obejmuje funkcjonalności takie jak:

Co jednak, jeżeli masz już stworzony magazyn na Baselinker i chciałbyś „zatowarować” sklep oparty o PrestaShop? Tu już mogą pojawić się lekkie problemy. Oczywiście istnieje możliwość wyeksportowania pliku CSV i ręczny import do sklepu, ale takie rozwiązanie ma szereg minusów. Przede wszystkim jest to rozwiązanie manualne, czyli musisz poświęcić swój czas na przygotowanie eksportu, uruchomienie go, a następnie zaimportowanie produktów do sklepu. Co więcej musisz zadbać, by plik eksportu był zgodny z modułem, którego używasz do importu produktów.

Jak zautomatyzować import produktów z magazynu Baselinker do sklepu PrestaShop?

Z pomocą przychodzi API Baselinkera. Dzięki niemu możemy uzyskać dostęp do pełnego magazynu produktów wraz z ich szczegółami takimi jak opisy, czy też galerie zdjęć.

Wraz z naszym zespołem opracowaliśmy więc moduł do PrestaShop 1.7, który odpowiada za pobranie produktów z magazynu Baselinkera ich import do sklepu.

Czego będziesz potrzebować, by skorzystać z modułu?

Pytania i odpowiedzi

Co zawiera moduł Waszego autorstwa?

Integracja Prestashop – Baselinker, którą przygotowaliśmy, umożliwia zatowarowanie sklepu PrestaShop produktami z istniejącego magazynu Baselinkera

Dlaczego wymagany jest serwer z obsługą CRON?

Magazyny mogą obsługiwać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy produktów. Korzystamy z CRONa w celu rozłożenia w czasie importu produktów i dodawanie ich w mniejszych paczkach, zamiast jednorazowego importu wielu tysięcy pozycji, które niepotrzebnie obciążyłoby serwer.

Co to jest CRON?

Cron jest opartym na czasie programem do harmonogramowania zadań na serwerze. Dzięki temu można zaplanować harmonogram wykonywanych operacji

Jak otrzymać klucz API Baselinker?

Aby wygenerować klucz API, po zalogowaniu się do Baselinkera, wybierz 'Moje konto’, a następnie zakładkę API (https://baselinker.com/pl-PL/pomoc/wiedza/api/)

Dla kogo jest ten moduł?

Moduł został stworzony dla osób, które posiadają już magazyn produktów na Baselinker i chcą zaimportować te produkty to sklepu PrestaShop

Jak mogę skorzystać z modułu?

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Pomożemy Ci zarówno z instalacją modułu, jak i z importem produktów.

Co jeśli na sklepie chcę mieć inne kategorie, niż w magazynie Baselinker?

Przewidzieliśmy taką możliwość. Nasz moduł zawiera mapper kategorii, możesz więc wskazać która kategoria z Baselinker odpowiada kategorii w Twoim sklepie.

Był pomocny?

Cieszymy się, że ten artykuł okazał się pomocny.

Mogą Ci się spodobać

Inne w tej kategorii